Szlaki Piesze

2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
wybierz
Sprawdź dostępność
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

18 Cze 2021

Szlaki Piesze

Świeradów Zdrój to prawdziwy raj dla turystyki górskiej. Mnogość tras i miejsc wartych zobaczenia powodują, że nie zabraknie nam pomysłów na aktywny wypoczynek i piesze wędrówki.

Będąc w Świeradowie Zdroju koniecznie trzeba zdobyć Stóg Izerski (1108 m.n.p.m.) na szczycie którego znajduje się Schronisko turystyczne „Na Stogu Izerskim”. Dla tych, którzy obawiają się swej kondycja jest bardzo dobra wiadomość: na szczyt można dostać się również koleją gondolową!

Znajdując się na szczycie Stogu możemy obrać dalsze kierunki wędrówki i zdobywać kolejne znaczące szczyty bądź miejsca w Górach Izerskich, m.in. takie jak:

Smrk/Smrek (1123 m.n.p.m.), który jest najwyższym szczytem czeskiej części Gór Izerskich. Największą ciekawostką związaną z tym podwójnym szczytem jest fakt, że na jego zboczach przebiega granica wododziału pomiędzy zlewiskiem Morza Bałtyckiego, a Morza Północnego!

Polana Izerska - polana wysokogórska, położona na wysokości 965 m n.p.m;

Hala Izerska - górska łąka położona na wysokości 840–880 m n.p.m.; 


Najwyższym szczytem w Górach Izerskich, a zarazem Koroną tych Gór jest Wysoka Kopa, na którą możemy się udać z Rozdroża Izerskiego.

Z Rozdroża Izerskiego możemy się również wybrać na Sępią Górę, do której dotrzemy również od strony miasta.

Ponadto w Świeradowie Zdroju odnajdziemy Wodospad Kwisy, który szczególnie upodobali sobie miłośnicy morsowania.


Planując piesze wycieczki warto również wziąć pod uwagę Punkty Widokowe, a przede wszystkim wieże widokowe. Obok tych, które od lat zapewniają przepiękne widoki dla turystów (Wieża na Czerniawskiej Kopie oraz wieża na Smrk’u) największą nowością jest Sky Walk w Świeradowie Zdroju – ścieżka w chmurach zakończona szklanym punktem widokowym!!! 


Obok tego miejsca nie można przejść obojętnie. Zapraszamy na stronę Świeradowa Zdroju i zapoznania się z przebiegiem oraz trasą szlaków pieszych - Szlaki

Powrót wstecz ❯

Zobacz na mapie

Lokalizacja